SZKOLENIA


ROZWÓJ TENISA ZAUWAŻALNY JEST NA CAŁYM ŚWIECIE


Ewoluuje nie tylko tenisowy sprzęt ale również metody szkoleniowe przyszłych, młodych tenisistów.

AKADEMIA TENISOWA PROMASTERS

wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom i pragnie zaproponować Państwu nowatorską metodę nauczania tenisa opartą na światowym programie „Tenis10”. Program ten wprowadzony został w większości krajów Europy i nie tylko, m.in. w USA, Kanadzie, Hiszpanii, Belgii, Francji a wspierają go największe sławy światowego tenisa, takie jak: Roger Federer, Rafael Nadal czy Andy Rodick.

Głównym założeniem programu „Tenis10” jak i Naszej Akademii jest ułatwienie dzieciom szybszego i przyjemniejszego opanowania podstawowych umiejętności poprzez dostosowanie treningu do ich możliwości fizycznych. Ważnym tego czynnikiem jest przede wszystkim odpowiednie do wieku dopasowanie wymiaru kortu, rodzaju piłki i długości rakiety – tak aby dzieci już od pierwszych zajęć mogły serwować, grać i liczyć punkty. Takie podejście spełnia oczekiwania dzieci – jest rywalizacja i jest zabawa, a nauka poprzez zabawę daje najlepszy efekt!

Główne założenia programy "Tenis10" i Akademii Tenisowej Promasters

ZIELONY

do 10lat

 • PIŁKI
  Piłka 25% wolniejsza od żółtej
 • KORT
  Kort pełnowymiarowy
 • RAKIETY
  do 26"
 • CHARAKTERYSTYKA
  ・ praca nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry

ŻÓŁTY

Powyżej 10 latlat

 • PIŁKI
  Piłka żółta
 • KORT
  Kort pełnowymiarowy
 • RAKIETY
  26-27"
 • CHARAKTERYSTYKA
  ・ trening i rywalizacja żółtą piłką na korcie o pełnych wymiarach

Tenis jest sportem indywidualnym, a zawodnik musi podejmować samodzielnie decyzje. Dlatego w Naszej Akademii położony jest nacisk na rozwój kreatywności i myślenia taktycznego zawodnika. Poszczególne natomiast poziomy rozwijają u dziecka umiejętności odbiorcze i wykonawcze a kształtowanie przez Nas już od najmłodszych lat koordynacji stanowi bazę do opanowania właściwej techniki. Równie ważnym elementem naszych treningów jest obserwacja i praca nad rozwijaniem komunikacji dzieci, pewności siebie oraz panowania nad emocjami.

Każde dziecko uczące się w Akademii ma szansę skonfrontowania się podczas licznych organizowanych przez Nas turniejów. Specjalnie stworzony cykl Szczecińskiego Mini Szlema pozwala zmierzyć się z różnymi zawodnikami – nawet trenującymi na wyższym poziomie. Najlepsi natomiast wybierani są do rywalizacji z dziećmi z całego kraju podczas ogólnopolskich, drużynowych rozgrywek do lat 10 – Talentiada. Jest to wspaniała dla dzieci zabawa, która poprzez rywalizację i współzawodnictwo otwiera drzwi do udziału w poważniejszych tenisowych turniejach w przyszłości.

Podczas roku szkolnego sprawdzany jest przez Naszych trenerów postęp u każdego zawodnika. W poszczególnych poziomach dziecko zalicza Sprawdzian Umiejętności Tenisowych, który pozwala obiektywnie ocenić na jakim etapie znajduje się dany zawodnik i czy może on przejść do wyższego poziomu szkolenia. Wynik takiego sprawdzianu pomaga określić także mocne i słabe strony gracza, dzięki czemu łatwiej zaplanować kolejne etapy doskonalenia umiejętności tenisowych.

Wszyscy zawodnicy trenujący u Nas otrzymują specjalny Indeks Akademii Promasters, w którym zapisywane są poszczególne uwagi trenera o postępach dziecka. Ma ono możliwość zweryfikowania swoich umiejętności na przestrzeni określonego czasu nauki.

ZAPISZ SIĘ
DO NASZEGO NEWSLETTERA
BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI WYDARZENIAMI