O AKADEMII


AKADEMIA TENISOWA PROMASTERS


została założona w 2008 roku. Naszym celem jest stworzenie w pełni profesjonalnego ośrodka szkoleniowego, który realizować będzie dwa podstawowe cele:
NAUKA PODSTAW GRY

NAUKA PODSTAW GRY

w tenisa dla początkujących i średnio zaawansowanych
PROFESJONALNE SZKOLENIE

PROFESJONALNE SZKOLENIE

dla dzieci i młodzieży planujących wyczynową karierę

OSIĄGNIĘCIE SUKCESU W SPORCIE

możliwe jest tylko poprzez ciężką, dobrze zorganizowaną i zaplanowaną pracę. Właśnie w ten sposób traktujemy szkolenie w ramach naszej Akademii. Dla młodych ludzi pragnących nauczyć się podstaw gry w tenisa przygotowaliśmy program nauki oparty o wytyczne Polskiego Związku Tenisowego i Professional Tennis Registry. Wdrażać go w życie będą nasi szkoleniowcy, którzy poprzez własną edukację mają wgląd w nowoczesne metody nauczania w tenisie.

MOTTEM NASZEJ DZIAŁALNOŚCI JEST

„Zabawa, nauka, sukces”, przy czym za sukces uważać będziemy progresję umiejętności i pokonywanie własnych słabości. Właśnie w tym celu opracowaliśmy test Oceny Umiejętności Tenisowych (OUT), który ma pomóc naszym uczniom ocenić swój własny, indywidualny postęp. Dodatkowo nasi uczniowie otrzymują systematycznie karty ocen, które umożliwiają analizę poziomu zaawansowania w poszczególnych elementach gry w tenisa.

Ogromnie ważnym elementem działalności Akademii jest ocena zdolności ruchowych i kompetencji tenisowej w najmłodszej grupie wiekowej (5-7 lat). Naszym celem jest tutaj możliwie najszybsze „wyłowienie” najzdolniejszych dzieci i przeniesienie ich do grup o wyższym poziomie zaawansowania oraz zapewnienie szkolenia, które umożliwi wkroczenie na drogę tenisa wyczynowego. Naszym celem jest aby w najbliższych latach szeroka grupa młodych, zdolnych tenisistów podbiła polskie i europejskie korty.

W tym celu opracowaliśmy program profesjonalnego szkolenia oparty o doświadczenia zebrane przez dyrektora Akademii, Rafała Chrzanowskiego. Trener Chrzanowski w ciągu ostatnich 7 lat był opiekunem wielu zawodników i zawodniczek we wszystkich kategoriach wiekowych podczas licznych turniejów krajowych i międzynarodowych. Umożliwiło mu to stworzenie filozofii szkolenia opartej o następujące elementy:
PASJA

PASJA

W tenisie, tak jak i w innych dziedzinach życia, pasja jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. „Z niewolnika nie ma pracownika” mówi stare powiedzenie – my też uważamy, że największą radość z gry w tenisa mają osoby, które po prostu kochają ten sport. A bez radości z gry osiągnięcie wartościowych wyników jest mało realne. Także z tego powodu szukamy trenerów, którzy z zapałem podchodzą do szkolenia młodzieży, a swoją pozytywną energię potrafią przekazać całemu otoczeniu.
PLANOWANIE

PLANOWANIE

Jedną z najważniejszych rzeczy w tenisie jest konsekwencja w pracy. Trening tenisowy powinno się rozpocząć już we wczesnym wieku (5-6 lat), a wyszkolenie zawodnika gotowego do gry na profesjonalnym poziomie trwa około 10-12 lat. Dlatego dobry plan i konsekwencja w jego realizowaniu są niezbędne dla osiągnięcia sukcesu.
KREATYWNOŚĆ

KREATYWNOŚĆ

Aby wyszkolić zawodnika, który będzie profesjonalnie grał w tenisa niezbędne jest ciągłę poszukiwanie nowych rozwiązań w szkoleniu. Właśnie takie wyzwanie stawiamy przed trenerami pracującymi w Akademii. Nasi trenerzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje m.in. poprzez uczestnictwo w organizowanych w naszym kraju szkoleniach.
PROFESJONALIZM

PROFESJONALIZM

We współczesnym tenisie poważne myślenie o karierze tenisowej niezbędne jest już w najmłodszych kategoriach wiekowych. To właśnie dlatego w Akademii Tenisowej Promasters podstawą szkolenia jest wpojenie młodym tenisistom nawyków związanych z wyczynowym uprawianiem tenisa. Zgodnie z naszą filozofią szkolenie tenisistów obejmuje takie dziedziny – jak odżywianie, psychologia, zapobieganie kontuzjom i kompleksowy trening sprawnościowy.

"Wierzymy, że nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. Tam gdzie jest pasja, kreatywność, profesjonalizm i dobry plan, tam osiągnięcie sukcesu jest tylko kwestią czasu."

ZAPISZ SIĘ
DO NASZEGO NEWSLETTERA
BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI WYDARZENIAMI